Biathlonowa kadra na wojskowe MŚ

W środę i piątek w Boden rozegrane zostaną biathlonowe konkurencje 55. Mistrzostw Świata Wojskowych. W składzie na zawody w Szwecji znaleźli się czołowi reprezentanci Polski - w tym Magdalena Gwizdoń.

Dla uczestników biathlonowej rywalizacji przygotowano trzy komplety medali. W środę poznamy medalistów w sprincie - prowadzona będzie zarówno klasyfikacja indywidualna, jak i drużynowa. Z kolei w piątek rozegrane zostaną tradycyjne biegi patrolowe. 

W reprezentacji Wojska Polskiego znaleźli się: Magdalena Gwizdoń, Anna Mąka, Kamila Żuk, Joanna Jakieła, Tomasz Jakieła, Wojciech Skorusa oraz Andrzej Nędza-Kubiniec.

Nasi reprezentanci będą mieli godnych rywali - organizatorzy zawodów awizowali występ m. in. Elviry Oeberg (Szwecja), Chloe Chevalier, Fabiena Claude'a (oboje Francja) oraz Simona Edera (Austria).

Podczas ostatniej edycji Mistrzostw Świata Wojskowych polskie biathlonistki wywalczyły trzy medale, a w każdym z tych sukcesów udział miała Kinga Zbylut. Najpierw była indywidualne trzecia w sprincie oraz druga wraz z koleżankami w klasyfikacji zespołowej tego biegu, następnie wraz z Karoliną Pitoń, Magdaleną Gwizdoń i Anną Mąką sięgnęła po srebro w patrolu.