Grotian po raz czwarty, Polki pod koniec czwartej dziesiątki

Selina Grotian wywalczyła swój czwarty złoty medal MŚJ w Szczuczyńsku. Tym razem Niemka była najlepsza na trasie biegu pościgowego juniorek. Reprezentantki Polski zajęły miejsca: 37., 38. i 40.

Wygrane w mikście, sztafecie, sprincie i biegu pościgowym - Selina Grotian na najwyższym stopniu podium nie stała tylko w biegu długim, który ukończyła na piątym miejscu. Czwarte złoto było formalnością, Niemka spudłowała czterokrotnie, a i tak dotarła do mety z ponad minutową przewagą nad Jeanne Richard. Francuzka obroniłą drugie miejsce po sprincie, tego samego nie można napisać o Sarze Andersson, która startowała jako trzecia. Szwedka zaliczyła pięć karnych rund i spadła na ósme miejsce. Jej potknięcie wykorzystała Tuva Aas Straete z Norwegii, która po ósmym miejscu w sobotę, w niedzielę sięgnęła po brąz. 

Z trójki Polek najlepiej spisała się Daria Gembicka, która z trzema karnymi rundami na koncie awansowała z 43. na 37. pozycję. Tuż za nią finiszowała Anna Nędza-Kubiniec, dla której oznaczało to spadek o 9 miejsc. Mistrzyni Uniwersjady biegała aż siedem karnych rund. Pięć niecelnych strzałów oddała Barbara Skrobiszewska, która finiszowała na 40. pozycji.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Selina Grotian

 Polska | kobieta | Daria Gembicka