Kolejny przypadek COVID-19 w czołówce  PŚ

Mistrz świata w biegu ze startu wspólnego Sebastian Samuelsson otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Szwed opuści część startów w Ostersund.

Sturla Holm Laegreid, Quentin Fillon Maillet, Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe - lista zawodników z czołówki Pucharu Świata, którzy w ostatnim czasie zachorowali na COVID-19 i byli zmuszeni opuścić starty jest długa, a jeszcze się wydłuża. Szwedzki Związek Biathlonu poinformował, że z łagodnymi objawami przeziębienia zmaga się Sebastian Samuelsson. Test na obecność koronawirusa u multimedalisty ostatnich MŚ dał wynik pozytywny.

W związku z tym, że zawodnik czuje się stosunkowo dobrze, sztab szkoleniowy reprezentacji Szwecji ma nadzieję, że 25-latek będzie mógł powrócić do startów już podczas sobotniej sztafety. To oznaczałoby, że Samuelsson w Ostersund opuściłby jedynie czwartkowy bieg na 20km.

Przypomnijmy, że od tego sezonu nie obowiązuje specjalny protokół covidowy znany z poprzednich dwóch zim. IBU nie przeprowadza już testów, poszczególne ekipy badają się same, a decyzja o starcie w przypadku pozytywnego wyniku należy do samych zawodników i ich trenerów.

Powiązane osoby

 Szwecja | mężczyzna | Sebastian Samuelsson