Oeberg królową mistrzostw w Oberhofie

Po świetnej walce na ostatnim okrążeniu Hanna Oeberg została mistrzynią świata w biegu ze startu wspólnego. To jej drugi tytuł mistrzowski wywalczony w Oberhofie. Srebrny medal zdobyła Ingrid Tandrevold, trzecia finiszowała Julia Simon.

Po ostatnim strzelaniu w walce o podium były już tylko cztery zawodniczki. Jako pierwsza na trase ruszała Hanna Oeberg, która miała pięć sekund przewagi nad Ingrid Tandrevold. Za tą dwójką ze stratą dziesięciu sekund wybiegły Julia Simon i Anais Chevalier-Bouchet. Ta ostatnia z grona pretendentek do medalu odpadła na pierwszym podbiegu. Lepiej radziła sobie Simon, która wyprzedziła Tandrevold. Oeberg mimo, że nie wyglądała świeżo, utrzymywała przewagę kilkunastu metrów nad konkurentkami.

Na kilometr przed metą nowe siły wstąpiły do Tandrevold, która skontrowała Simon i zaczęła zbliżać się do Oeberg. Gdyby pętla była nieco dłuższa Norweżka być może sięgnęłaby po złoto. Oeberg obroniła pięć sekund przewagi i sięgnęła po drugi tytuł mistrzowski w Oberhofie. Wcześniej wygrała bieg na 15km, jako jedyna biathlonistka zakończyła tegoroczne MŚ z dwoma złotymi medalami zostając tym samym najlepszą zawodniczką zawodów.

Ostatkiem sił do mety na trzecim miejscu dotarła Simon, czwarta finiszowała Chevalier-Bouchet. Najlepszą spośród zawodniczek nieuwikłanych w walkę o medale była Marketa Davidova, która na zakończenie mistrzostw zajęła piąte miejsce.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Ingrid Landmark Tandrevold

 Francja | kobieta | Julia Simon

 Szwecja | kobieta | Hanna Oeberg