Trenerzy wybrali skład miksta

Trenerzy Tobias Torgersen i Rafał Lepel zdecydowali już kto będzie reprezentował Polskę w pierwszej biathlonowej konkurencji Mistrzostw Świata w Oberhofie. Inauguracja zawodów już w środę.

Rywalizację w ramach MŚ w Oberhofie otworzy wyścig sztafet mieszanych. Do faworytów należy drużyna Norwegii, która na dużych imprezach pozostaje niepokonana od 2019 roku. Tytułu mistrzowskiego bronić będą w składzie Marte Olsbu Roeiseland, Ingrid Tandrevold, Johannes Boe i Sturla Lagreid. Karty odkryli również ich główni rywale, a więc Francuzi. Trójkolorowi – mistrzowie olimpijscy z 2018 roku – wystartują w kolejności Julia Simon, Anais Chevalier-Bouchet, Quentin Fillon-Maillet i Emilien Jacquelin. Składy pozostałych ekip wciąż pozostają niewiadomą.

Z jednym drobnym wyjątkiem. Wiadomo już bowiem na kogo postawili trenerzy reprezentacji Polski. Trener Tobias Torgersen zdecydował, że w inauguracyjnym biegu mistrzostw pobiegną Kamila Żuk i Joanna Jakieła. Nieco utrudnione zadanie miał Rafał Lepel, który wobec urazu Grzegorza Guzika i przeziębienia Jana Guńki w bój pośle w środę Andrzeja Nędzę-Kubińca i Marcina Zawoła.

Przypomnijmy, że w jedynej do tej pory rozegranej sztafecie mieszanej w tym sezonie Polska zajęła ósme miejsce. W Pokljuce nasi reprezentanci startowali w składzie Jan Guńka, Marcin Zawół, Kamila Żuk, Joanna Jakieła.