Hinz ogłosiła rozbrat z biathlonem

Vanessa Hinz poinformowała o zakończeniu kariery sportowej. W tym sezonie trzydziestoletnia Niemka rywalizowała wyłącznie na poziomie Pucharu IBU, ale jeszcze poprzedniej zimy wywalczyła brąz igrzysk w Pekinie.

Hinz w zawodach Pucharu Świata debiutowała już w 2013 roku. Na pierwsze indywidualne podium czekała do sezonu 2017/18, gdy wygrała bieg ze startu wspólnego w Kontiolahti. Później w czołowej trójce PŚ meldowała się jeszcze dwukrotnie - w tym raz podczas MŚ w Anterselwie, gdy wywalczyła srebro w biegu długim. Był to jej jedyny indywidualny medal, na podium częściej stawała w sztafecie. Jest trzykrotną mistrzynią świata w konkurencjach drużynowych. Wraz z koleżankami wygrała podczas MŚ w 2015 i 2017 roku. W tych drugich zawodach zwyciężała również w sztafecie mieszanej. W sumie w jej kolekcji jest aż siedem medali MŚ i jeden krążek z igrzysk. Przed rokiem w Pekinie Hinz wraz z Vanessą Voigt, Franziską Preuss i Denise Herrmann stanęła na najniższym stopniu podium.

W okresie przygotowawczym miała jednak problemy ze zdrowiem i sezon rozpoczęła startując w zawodach Pucharu IBU. Mimo czterech miejsc na podium i piątej lokaty w klasyfikacji generalnej całego cyklu nie znalazła się w składzie reprezentacji na MŚ w Oberhofie. Swoją szansę na ostatni w karierze występ w zawodach Pucharu Świata miała otrzymać w sprincie w Pokljuce na początku stycznia tego roku, ale z powodu niedyspozycji nie stanęła ostatecznie na starcie.

O zakończeniu kariery poinformowała za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych.

- Dziękuję za wszystkie piękne chwile wzruszeń. Pojawiały się również ciężkiemomenty, dzięki którym dojrzałam jako człowiek. Biathlon zawsze był moją wielką pasją i wzbogacał moje życie. Jestem wdzięczna za ten wyjątkowy czas, ale już teraz bardzo cieszę się z tego co przede mną - napisała Hinz.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Vanessa Hinz