Czworo debiutantów w składzie na Oberhof

Polski Związek Biathlonu zatwierdził skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Oberhofie. W drużynie znalazło się aż czworo debiutantów w imprezie tej rangi.

Najbardziej doświadczonych członków reprezentacji należy szukać w męskiej kadrze. Dla Grzegorza Guzika będą to już ósme Mistrzostwa Świata w karierze, Andrzej Nędza-Kubiniec ma na swoim koncie starty w czterech edycjach tej imprezy. Obok dwójki rutynowanych biathlonistów trener Rafał Lepel powołał do kadry na starty w Oberhofie Jana Guńkę oraz Marcina Zawoła - wciąż jeszcze dwudziestolatków, juniorów, dla których będzie to debiut na seniorskich MŚ.

W kadrze kobiet najwięcej startów na Mistrzostwach Świata ma najwyżej aktualnie klasyfikowana z Polek w Pucharze Świata, czyli Kamila Żuk. 25-latka miała możliwość reprezentowania Polski na MŚ w Ostersund, Anterselwie i Pokljuce, więc czempionat w Oberhofie będzie jej czwartym. Anna Mąka i Joanna Jakieła mają za sobą epizody w dwóch edycjach MŚ, z kolei Natalia Sidorowicz i Dominika Bielecka w składzie na tak ważne zawody znalazły się po raz pierwszy. Ta ostatnia decyzją trenera Tobiasa Torgersena dołączyła do reprezentacji po Mistrzostwach Europy w Lenzerheide.

Obie kadry rozpoczęły obóz przygotowawczy w Kościelisku, gdzie będą trenować do 5 lutego. Pierwsze starty w ramach Mistrzostw Świata w Oberhofie zaplanowano trzy dni później.