Preuss zakończyła sezon

Dalsza część sezonu 2022/23 odbywać się będzie bez udziału Francizki Preuss. Niemka zakończyła starty tej zimy i nie weźmie udziału zarówno w lutowych Mistrzostwach Świata w Oberhofie, jak i marcowych Pucharach Świata.

Kariera Niemki, która już w 2015 roku zostawała wicemistrzynią świata w mass starcie, w ostatnim czasie mocno wyhamowała, a wszystkiemu winne są liczne kontuzje oraz choroby. Z tego powodu ominęłam w tym sezonie już zawody w Kontiolahti, Pokljuce i Ruhpolding. Do rywalizacji powróciła w ubiegłym tygodniu, ale bez oczekiwanego efektu.

- Po dwóch wyścigach Anterselwie podjęłam decyzję o zakończeniu sezonu. W moim obecnym stanie zdrowia po prostu nie jestem w stanie wykonać pracy, która byłaby konieczna do tego by pomóc naszemu zespołowi na MŚ. Od ponad roku mój organizm nie reaguje tak jak powinien, zamierzam więc zrobić sobie przerwę na regenerację zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jej celem będzie również poznanie przyczyn nawracających infekcji i stanów zapalnych - napisała Preuss na swoim Instagramie.

- Jeżeli chcę kontynuować karierę sportową na najwyższym światowym poziomie, muszę słuchać swojego ciała i robić wszystko, by w końcu wrócić do zdrowia - zakończyła.

W tym sezonie najlepszym wynikiem Preuss było dziesiąte miejsce w biegu pościgowym w Annecy. W ubiegłym tygodniu w Anterselwie dwukrotnie plasowała się w czwartej dziesiątce. W karierze odniosła jedno pucharowe zwycięstwo, dziesięciokrotnie stała na podium PŚ. W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowała się w sezonie 20/21, który ukończyła na trzecim miejscu.

Powiązane osoby

 Niemcy | kobieta | Franziska Preuss