Francuzki bliskie perfekcji, dubel Polek

Lou Jeanmonnot, Anais Chevalier-Bouchet, Chloe Chevalier oraz Julia Simon wygrały bieg sztafetowy 4x6km podczas Pucharu Świata w Anterselwie. Polki zostały sklasyfikowane na 15. pozycji.

Francuzki doskonale spisały się na strzelnicy, gdzie wyrównały swoje rekordowe osiągnięcie w zawodach sztafetowych i spudłowały tylko dwa razy. Prowadzenie objęły już po pierwszej zmianie i nie oddały go do samego końca. Był co prawda pewne wątpliwości czy był kontakt na zmianie pomiędzy Chloe Chevalier a Julią Simon, ale powtórki telewizyjne jasno wykluczyły możliwość dyskwalifikacji. Na mecie zwyciężczynie uzyskały 45 sekund nad sztafetą Szwecji. Linn Persson, Anna Magnusson oraz siostry Hanna i Elvira Oeberg dobierały w sumie ośmiokrotnie. 

W walce o trzecie miejsce starły się Niemki i Włoszki. Górą okazały się Vanessa Voigt, Sophie Schneider, Janine Hettich oraz Hanna Kebinger. Podium drużyny niemieckiej bez Denise Herrmann-Wick i Franziski Preuss w składzie przed mocnymi Włoszkami z rozpędzonymi Dorotheą Wierer i Lisą Vittozzi robi wrażenie.

Rekordowe piąte miejsce osiągnęły Austriaczki i to pomimo absencji Lisy Theresy Hauser. Kluczem okazało się celne strzelanie i tylko trzy dobierane pociski. Rollercoaster swoim kibicom zapewniły Norweżki, które na półmetku były ósme z dość dużą stratą do podium. Występ Marte Olsbu Roeiseland pozwolił powrócić do gry o czołową trójkę. Ingrid Tandrevold zaryzykowała na ostatnim strzelaniu, strzelała szybko, ale pudłowałą. Po dwóch karnych rundach finiszowała na szóstej pozycji.

Świetny występ Francuzek spowodował pewien efekt uboczny - aż osiem ekip nie ukończyło rywalziacji ze względu na dubel. W tym gronie znalazły się niestety Polki, wśród których karne rundy biegały Kamila Żuk i Anna Mąka. Przewidziana do startu na ostatnim odcinku Joanna Jakieła nie zdążyła nawet założyć nart. Najjaśniejszym punktem dużyny była dzisiaj Natalia Sidorowicz, która spudłowała tylko raz i pierwszą zmianę ukończyła na 13. miejscu. Polki sklasyfikowano ostatecznie dwie lokaty niżej.

WYNIKI