W czwartkowym biegu sprinterskim kobiet rozpoczynającym Puchar Świata w Anterselwie po raz pierwszy w tym sezonie zabraknie Anny Mąki. W jej miejsce trener Tobias Torgersen postawił na Dominikę Bielecką. – Anna jest zdrowa i szykuje się na bieg sztafetowy – powiedział Norweg.

Dla Bieleckiej będzie to drugi występ na poziomie PŚ w karierze. Debiutowała w ubiegłym tygodniu w Ruhpolding, w którym sklasyfikowano ją na 92. miejscu. Lepiej poszło jej w weekend w zawodach Pucharu IBU w Pokljuce, gdzie zajmując 19. pozycję w sprincie wyrównała swój życiowy wynik na tym poziomie rywalizacji.

- Dominika Bielecka zasłużyła na swoją szansę w Pucharze Świata dzięki występom w Pucharze IBU. Z kolei Anna Mąka ma małe kłopoty, ale jest zdrowa i szykuje się na bieg sztafetowy – powiedział Tobias Torgersen, który od wiosny jest odpowiedzialny za kadrę kobiet.

Mąka z niezłej strony pokazała się w zawodach otwarcia sezonu w Kontiolahti, gdzie dwukrotnie wywalczyła punkty PŚ. Od tego czasu zanotowała jednak cztery kolejne starty poza czołową sześćdziesiątką. Pauza Mąki oznacza, że obok Bieleckiej w sprincie wystartują Joanna Jakieła, Kamila Żuk i Natalia Sidorowicz. Trener Torgersen liczy na lepsze występy niż w Ruhpolding.

- Zawody w Pokljuce pokazały, że wiele rzeczy zmierza w dobrym kierunku, jednak weekend w Ruhpolding rozmył to wrażenie. To tylko pokazuje, że musimy wykonywać swoje zadania na najwyższym poziomie, bo jest wiele drużyn, które będą chciały wykorzystać nasz gorszy dzień – ocenił Norweg.

Zawody w Anterselwie są próbą generalną przed lutowymi Mistrzostwami Świata w Oberhofie.

- Na mistrzostwa świata pojedzie pięć dziewczyn. Ostatecznych decyzji personalnych nie należy się jednak spodziewać przed zakończeniem Mistrzostw Europy – zapowiedział Torgersen. – Po startach we Włoszech planujemy tydzień odpoczynku I spokojnego treningu w domach, a następnie tydzień obozu przygotowawczego. Ze względu na warunki pogodowe trudno jest jednak znaleźć odpowiednie miejsce. Decyzji gdzie będziemy trenować w tym czasie wciąż jeszcze nie ma – zakończył.

Transmisja z biegu sprinterskiego kobiet w TVP Sport od 14:05.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Dominika Bielecka

 Polska | kobieta | Anna Mąka