Oeberg już się nie waha

W czwartek biegiem sprinterskim kobiet rozpoczną się zawody Pucharu Świata w Anterselwie. Na liście startowej widnieje 98 nazwisk, w tym niedysponowanej ostatnio wiceliderki klasyfikacji generalnej Elviry Oeberg. Szwedka jeszcze w środę wieczorem nie była pewna czy stanie na starcie, wątpliwości rozwiała dopiero rano.

Młodsza z sióstr Oeberg z powodu choroby odpuściła dwa z trzech startów w Ruhpolding. Również jej występ w Anterselwie stał pod znakiem zapytania. Szwedka czuje się już lepiej i w środę trenowała w okolicach Trentino. Znalazła się na liście startowej czwartkowego sprintu, ale to wcale nie oznaczało, że na pewno pojawi się na trasie. Decyzja zapadła rano.

- Elvira wczoraj trenowała intensywnie, a jej ciało dobrze się zregenerowało. Dzisiaj czuje się już dobrze i pobiegnie w sprincie - powiedział w czwartek z samego rana trener szwedzkiej reprezentacji Johannes Lukas.

To oznacza, że w Anterselwie nie wystartuje pełniąca funkcję rezerwowej Stina Nilsson. Sztab szkoleniowy kosztem byłej biegaczki postawił na Tildę Johansson, dla której występ w Anterselwie będzie pucharowym debiutem. Młoda Szwedka od początku sezonu nieźle prezentowała się w zawodach Pucharu IBU. Podobnie jak Hanna Kebinger, która odniosła już dwie wygrane w tym sezonie, dzięki czemu po roku przerwy wróciła do kadry Niemiec na zawody PŚ. Po chorobie wraca także Franziska Preuss, której nie oglądaliśmy zarówno w Pokljuce, jak i Ruhpolding. Włoszki przed własną publicznością będą sobie radziły już bez Federiki Sanfilippo, w miejsce któej powołano dekadę młodszą Hannę Auchentaller. 

Pozostałe ekipy nie przeprowadziły większych zmian w składzie. W tym gronie znalazła się również Polska. Trener Tobias Torgersen powołał tę samą piątkę zawodniczek, co przed tygodniem. W czwartkowym sprincie pauzować będzie Anna Mąka.

Bieg rozpocznie się o 14:30, transmisja w TVP Sport rozpocznie się pół godziny wcześniej.

LISTA STARTOWA

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Elvira Karin Oeberg