Szansa dla Bieleckiej

Dominika Bielecka dołączy do składu reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Ruhpolding. 29-latka w ubiegłym tygodniu zanotowała swój najlepszy rezultat w biathlonowych zawodach. W sprincie podczas Pucharu IBU w Osrblie zajęła 19. miejsce.

Bielecka to była biegaczka narciarska, która starty z karabinem na plecach rozpoczęła w sezonie 2016/17. Reprezentowała wówczas Polskę zarówno na Mistrzostwach Europy, jak i na Uniwersjadzie. Teraz wraca do reprezentacji po kilku latach przerwy w startach na arenie mięrdzynarodowej. Była już w składzie na grudniowy Puchar Świata w Hochfilzen, ale nie doczekała się wówczas debiutu.

- Wtedy Dominika pełniła funkcję rezerwowej. Miała poobserwować z bliska jak wyglądają tak duże zawody, potrenować na pucharowych trasach i zebrać trochę doświadczenia. Teraz plan jest taki, żeby sprawdzić ją w zawodach - powiedział Tobias Torgersen.

Powołanie do składu na starty w Ruhpolding otrzymały również Kamila Żuk, Joanna Jakieła, Anna Mąka i Natalia Sidorowicz, czyli żelazna czwórka, która reprezentowała nas we wszystkich dotychczas rozegranych zawodach PŚ. Na zmiany nie zdecydował się trener Rafał Lepel, w Bawarii ponownie wystartują Grzegorz Guzik, Jan Guńka, Marcin Zawół oraz Andrzej Nędza-Kubiniec.

Z kolei do składu reprezentacji Polski rywalizującej w zawodach Pucharu IBU w Pokljuce dołączy Kacper Guńka. Starszy brat Jana będzie miał możliwość debiutu na tym poziomie rywalizacji. Oprócz niego na obiekcie, który w miniony weekend gościł PŚ wystartują też Konrad Badacz, Wocjiech Skorusa, Tomasz Jakieła, Fabian Suchodolski oraz Kamila Cichoń, Magda Piczura i Daria Gembicka.

Puchar Świata w Ruhpolding rozpocznie się już w środę i potrwa tradycyjnie do niedzieli. W tych dniach rozegrane zostaną biegi długie, sztafety i mass starty. Z kolei rywalizacja w zawodach Pucharu IBU w Pokljuce zaplanowana jest na sam weekend. Od piątku do niedzieli rywalizacja toczyć się będzie w skróconym biegu długim oraz dwukrotnie w sprincie.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Dominika Bielecka