Pierwsze podium Lampić

Zakończyły się zmagania w ramach Pucharu IBU w Ridnaun. Bieg ze startu wspólnego z udziałem 60 zawodniczek wygrała Gilonne Guigonnat z Francji, która wyprzedziła byłą biegaczkę narciarską Anamariję Lampić.

Początkowo to właśnie Słowenka przewodziła stawce. W postawie leżąc spudłowała co prawda raz, ale po świetnym biegu i tak miała kilkanaście sekund przewagi nad resztą stawki. Stójka w jej wykonaniu pozostawiła sporo do życzenia. Cztery karne rundy, czyli dodatkowe 600 metrów do pokonania uniemożliwiło odniesienie zwycięstwa. Pudła liderki wykorzystała Gilonne Guigonnat, która zachowała w niedzielę stuprocentową skuteczność strzelecką. Mimo to na mecie zameldowała się z zapasem tylko dziewięciu sekund nad Lampić.

Na najniższym stopniu podium stanęła Tilda Johansson, która z jedną karną rundą na koncie straciła już 40 sekund do zwyciężczyni. Czwarta na mecie zameldowała się 20-letnia Fany Bertrand, która wyprzedziła dziesięć lat starszą Vanessę Hinz. Niemka mimo piątego miejsca straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Po zawodach w Ridnaun o 18 punktów wyprzedza ją Guigonnat.

Swój dorobek punktowy o dwa "oczka" powiększyła Dominika Bielecka. Podczas pierwszych trzech strzelań 28-latka trenująca na co dzień we Francji pudłowała po razie. Finałowa wizyta na strzelnicy przyniosła dwa karne okrążenia. Do mety najlepsza z Polek dotarła na 39. pozycji. Bez pucharowych punktów starty w 2022 roku zakończyły Magda Piczura (2 karne rundy, 43. miejsce), Daria Gembicka (5 karnych rund, 47. miejsce) oraz Kamila Cichoń (6 karnych rund, 56. miejsce).

WYNIKI

Powiązane osoby

 Słowenia | kobieta | Anamarija Lampić

 Polska | kobieta | Dominika Bielecka

 Francja | kobieta | Gilonne Guigonnat