Dominacja Boe, czwarta wygrana z rzędu

Ostatnią konkurencją Pucharu Świata w Hochfilzen był bieg pościgowy mężczyzn. Nie przyniósł on sensacyjnych rozstrzygnięć, na podium uplasowało się tych samych trzech zawodników co w sprincie. Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Johannes Boe.

Wygrana Norwega ani przez chwilę nie była zagrożona. Młodszy z braci Boe co prawda zaliczył dwa pudła - karne rundy biegał po drugim i czwartym strzelaniu - ale kilkudziesięciosekundowa zaliczka za sprintu w zupełności wystarczyła do skompletowania w Hochfilzen hattricka. Lider Pucharu Świata oprócz dwóch zwycięstw indywidualnych triumfował również w biegu sztafetowym.

Boe wygrał rówznież dlatego, że jego rywale nie zrobili nic by go dogonić. Emilien Jacquelin i Sturla Laegreid skupieni byli wyłącznie na walce o drugie miejsce. Z niej zwycięsko wyszedł drugi z Norwegów, który na mecie zameldował się pół minuty przed Francuzem. Tuż za podium uplasował się Quentin Fillon Maillet - dla najlepszego biathlonisty ubiegłego sezonu jest to najlepszy rezultat tej zimy.

Po raz kolejny w czołówce zameldował się Niklas Hartweg. Młody Szwajcar po drugim miejscu na inaugurację w Kontiolahti, tym razem finiszował na piątym miejscu, na które awansował z trzeciej dziesiątki po sprincie. Niewiele gorszy występ zanotował Tomasso Giacomel, dla którego szósta lokata to nowa życiówka. Powody do satysfakcji mógł też mieć Jakov Fak. Doświadczony reprezentant Słowenii finiszował siódmy, co jest jego najlepszym występem od dwóch sezonów. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Johannes Dale, Sebastian Samuelsson oraz Martin Ponsiluoma.

Jednym z bohaterów dnia okazał się Tuomas Harjula z Finlandii, który awansował o 27 lokat - z 41. pozycji po sprincie na 14. miejsce na mecie niedzielnego wyścigu. Po odjęciu strat ze sprintu to właśnie 24-latek z Vuokatti okazał się mieć najlepszy czas dnia. Z kolei wśród tych, którzy zawiedli wymienić należy Filipa Andersena (z 4. miejsca na 20.), Jakuba Stvrteckiego (z 8. na 30.) i Andrejsa Rastorgujevsa (z 5. na 35.). Dwaj ostatni zaliczyli aż osiem karnych rund.