Eksbiegaczka przed szansą debiutu w PŚ

Przed zawodami Pucharu Świata do składu reprezentacji Słowenii dołączyła Anamarija Lampić. 27-letnia była biegaczka narciarska w ubiegłym tygodniu zaliczyła obiecujący debiut w Idre.

Lampić nie mogła wystartować w zawodach PŚ w Kontiolahti, bo dopiero wiosną dołączyła do reprezentacji biathlonowej i nie spełniała warunków formalnych. Ścieżka do startu w Pucharze Świata wiodła przez Idre, gdzie w ubiegłym tygodniu zainaugurowano sezon Pucharu IBU. Słowenka zajmowała odpowiednio 6., 15., 32. i 18. miejsca, co może nie robi aż takiego wrażenia. Co innego gdy spojrzy się na czasy biegu, a te Lampić we wszystkich czterech startach miała zdecydowanie najlepsze. Decyzja sztabu szkoleniowego mogła być tylko jedna - po wypełnieniu minimum kwalifikacyjnego, zdecydowali się dołączyć byłą biegaczkę do kadry na zawody w Hochfilzen.

- Bardzo się cieszę, że wystartuję w Pucharze Świata. Nie mam żadnych oczekiwać wobec siebie. Wciąż się uczę i chcę z tych startów wyciągnąć jak najwięcej nauki - powiedziała Lampić cytowana w komunikacie prasowym słoweńskiej federacji.

Problemem na początku przygody trzykrotnej medalistki MŚ w biegach jest kiepska skuteczność strzelecka. Po czterech startach w Idre wynosi ona zaledwie 63%. Jeśli jednak uda jej się "wstrzelić" to z tak dobrym biegiem powinna być zagrożeniem dla najlepszych.

Obok Lampić w Hochfilzen wystartują również Lena Repinc i siostry Polona i Zivena Klemencic.

fot. wikicommons

Powiązane osoby

 Słowenia | kobieta | Anamarija Lampić