Ruchy kadrowe przed drugim PŚ

Biathlonowy Puchar Świata nie zwalnia tempa - od czwartku do niedzieli zawodnicy rywalizować będą w Hochfilzen. Większość ekip nie zdecydowała się na większe zmiany w składach w porównaniu z ubiegłotygodniowymi zmaganiami w Kontiolahti.

Przykładami takich drużyn są Niemcy oraz Szwedzi, którzy w Hochfilzen przystąpią do zawodów w tym samym składzie osobowym, co na inaugurację Pucharu Świata. Nieco inaczej wygląda ta kwestia u Norwegów i Francuzów, którzy w Kontiolahti korzystali z dzikich kart dla zwycięzców klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. W Austrii nie wystartują zatem Erlend Bjoentegaard oraz Paula Botet.

Z czołowych ekip na korektę zdecydowali się Austriacy - doświadczoną Katharinę Innerhofer-Komatz zastąpi 21-letnia Anna Gandler, która stanie przed szansą debiutu w Pucharze Świata. Włosi wciąż muszą sobie radzić bez kontuzjowanego Lukasa Hofera. W Hochfilzen przed szansą debiutu stanie 23-letni Daniele Fauner.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski wystartuje w Hochfilzen w dziewięcioosobowym składzie. Oprócz zawodników startujących w Kontiolahti, trener Tobias Torgersen dodatkowo powołał Dominikę Bielecką.