Roeiseland najwcześniej w styczniu

Norwescy kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Marte Olsbu Roeiseland nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Hochfilzen oraz Annecy. Najlepsza zawodniczka poprzedniego sezonu do rywalizacji powróci dopiero w 2023 roku.

Problemy zdrowotne w sezonie letnim (półpasiec) sprawiły, że Olsbu Roeiseland nie była w stanie doprowadzić swojego organizmu do dyspozycji pozwalającej na start w inauguracji Pucharu Świata. Wcześniej z tego samego powodu liderki norweskiej kadry zabrakło w zawodach otwarcia sezonu w Sjusjoen. Dziś wiadomo już, że przerwa w startach potrwa co najmniej do końca roku.

- Moja forma wciąż nie jest taka, jak bym chciała. Zdrowie jest najważniejsze, a ponieważ aktualnie moim celem jest dobry występ na Mistrzostwach Świata w Oberhofie, muszę znaleźć czas potrzebny na powrót do najwyższej formy - powiedziała Olsbu Roeiseland cytowana w oficjalnym komunikacie Norweskiego Związku Biathlonu.

W Hochfilzen Norwegowie pojawią się w niemal identycznym składzie, co w Kontiolahti. Jedyną zmianą jest brak Erlenda Bjoentegaarda, któremu wygasła dzika karta związana z wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU za ubiegły rok.

Powiązane osoby

 Norwegia | kobieta | Marte Olsbu Roeiseland