Kolejny dublet Norwegów

Niedzielny bieg pościgowy mężczyzn w Kontiolahti nie przyniósł większych zmian w układzie sił po sprincie. Ponownie najlepszy był Johannes Boe, jako drugi finiszował Sturla Laegreid. Na trzecie miejsce awansował Emilien Jacquelin.

Dla Boe Kontiolahti to miejsce szczególne - to tam zdobywał trzy medale MŚJ, tam zostawał po raz pierwszy mistrzem świata. Niedzielna wygrana w biegu pościgowym jest już jego ósmą odniesioną na tym obiekcie. Norweg zwyciężył pomimo trzech karnych rund w stójce. Żaden z jego rywali nie był w stanie jednak wykorzystać potknięcia lidera wyścigu. Sturla Laegreid, który startował jako drugi spudłował dwukrotnie i na mecie stracił do zwycięzcy 19 sekund. 

Szanse na walkę o zwycięstwo z Boe miał jeszcze Emilien Jacquelin, który jednak podczas ostatniego strzelania dwukrotnie nie trafił do celu, po czym wymierzył solidnego klapsa swojemu karabinowi. Na pocieszenie zostało mu trzecie miejsce.Tuż za podium uplasowali się Sebastian Samuelsson, Roman Rees oraz Jesper Nelin, a więc ci sami zawodnicy, którzy zajmowali wysokie lokaty po sprincie. Największy awans do czołowej dziesiątki zaliczył siódmy na mecie Fabien Claude, który przesunął się z piętnastej lokaty na starcie.

Nic to jednak w porównaniu z dokonaniem Antona Dudczenki. 25-letni Ukrainiec spudłował raz, ale i tak zdołał zamienić 59. pozycję po sprincie na 18. miejsce na mecie biegu pościgowego.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Sturla Holm Laegreid

 Francja | mężczyzna | Emilien Jacquelin

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe