Włosi osłabieni, pozostałe ekipy kompletują składy

Dni pozostałe do inauguracji nowego sezonu Pucharu Świata można już odliczać na palcach jednej ręki. Niestety z powodu kontuzji w Kontiolahti nie zobaczymy Lukasa Hofera. Znane są składy kolejnych reprezentacji.

O personaliach w zespołach Norwegii, Francji i Polski pisaliśmy już w poprzednich dniach. Czas przybliżyć składy pozostałych reprezentacji z czołówki. Największy zgryz mieli prawdopodobnie trenerzy niemieccy. Denise Herrmann-Wick, Franziska Preuss, Vanessa Voigt, Benedikt Doll, Johannes Kuehn, Philipp Nawrath i Roman Rees już wcześniej byli pewni swojego miejsca w kadrze. Pozostałe miejsca zostały obsadzone po wewnętrznym sprawdzianie podczas zgrupowania w Vuokatti. Ostatecznie sztab szkoleniowy zdecydował się postawić na Sophie Schneider, Julianne Fruehwirt, Annę Weidel, Davida Zobela i Justusa Strelowa.

Z problemem bogactwa musieli się również zmierzyć trenerzy kobiecej reprezentacji Szwecji. W odstawce znalazła się chora ostatnio Mona Brorsson, nie znalazło się również miejsce dla świetnej podczas zawodów testowych Tildy Johansson. W Kontiolahti wystartują siostry Hanna i Elvira Oeberg, Linn Persson, Johanna Skottheim, Anna Magnusson oraz Stina Nilsson. Wśród mężczyzn Szwecję reprezentowac będą Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Peppe Femling, Jesper Nelin oraz nieco mniej doświadczeni Emil Nykvist i Oskar Brandt.

Włosi w Kontiolahti będą musieli sobie radzić bez Lukasa Hofera. 33-latek z Brunico, który część lata spędził trenując z reprezentacją Szwecji, uskarża się na zapalenie ścięgna piszczelowego lewej nogi. Pod jego nieobecność o sile włoskiej drużyny stanowić będą Tommaso Giacomel, Didier Bionaz, Patrick Braunhofer, David Zingerle i Daniele Cappellari. W kadrze kobiet obok utytułowanych Dorothei Wierer i Lisy Vittozzi znalazły się dużo młodsze Michela Carrara, Samuela Comola oraz Rebecca Passler.

Zróżnicowany skład pod kątem doświadczenia skompletowali Czesi. W rywalizacji kobiet wystartują Marketa Davidova, Lucie Charvatova, Jessica Jislova, Eliska Vaclavikova i Tereza Vobornikova, w konkurencjach męskich czescy kibice będą trzymać kciuki za Mikulasa Karlika, Michala Krcmara, Jonasa Marecka, Tomasa Mikyskę oraz Jakuba Stvrteckiego.

Sympatycy austriackiej drużyny wciąż mogą liczyć na obecność Lisy Hauser oraz Simona Edera. Dwójkę liderów wspierać będą Anna Juppe, Katharina Komatz, Julia Schwaiger, Dunja Zdouc, Patrick Jakob, David Komatz, Felix Leitner oraz były kombinator norweski Harald Lemmerer.

Podobny układ sił funkcjonuje w kadrze Finlandii, gdzie na pierwszy plan wybijają się Mari Eder oraz liczący na pierwsze pucharowe podium w karierze Tero Seppala. Ta dwójka w biegach sztafetowych liczyć będzie na wsparcie Eriki Janki, Nastazji Kinnunen, Venly Lehtonen, Suvi Minkkinen, Tuomasa Harjuli, Olli Hiidensalo, Heikki Laitinena i Jaakko Ranty. 

Nowy sezon Pucharu Świata rozpocznie się 29 listopada od biegu indywidualnego mężczyzn. Nazajutrz zaplanowano bieg indywidualny kobiet, a pierwszego dnia grudnia odbędą się biegi sztafetowe.

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Lukas Hofer