Kadra młodzieżowa ma nowego trenera

Nowym szkoleniowcem kadry młodzieżowej będzie Bartłomiej Stanik – były biathlonista i serwismen pierwszej reprezentacji, trener klubów biathlonowych z Górnego Śląska.

W październiku po trzech latach pracy z funkcji trenera kadry młodzieżowej zrezygnował Łukasz Słonina. Jego następcą został Bartłomiej Stanik. 41-letni trener ma za sobą karierę zawodniczą, podczas której zdobywał medale mistrzostw kraju w kategoriach juniorskich. W 2004 roku rozpoczął pracę w serwisie pierwszej reprezentacji biathlonowej.

- Współpracowałem z trenerem Romanem Bondarukiem jako jego asystent. Byłem z kadrą na igrzyskach olimpijskich w Turynie, podczas których Tomasz Sikora sięgnął po srebrny medal. Bardzo dobrze wspominam ten okres, wyniosłem z niego bardzo dużo nauki – powiedział Stanik.

Po zakończeniu pracy w Polskim Związku Biathlonu został żołnierzem zawodowym – służy w 6. Batalionie Powietrznodesantowym w Gliwicach, gdzie zajmuje się m. in. przygotowywaniem kandydatów w ramach selekcji do wojsk specjalnych. Przez cały ten czas nie tracił jednak kontaktu z biathlonem.

- Przez niemal dwie dekady prowadziłem zajęcia w biathlonowych klubach z Chorzowa. Najpierw w NKS Dynamit, a później w UKS Karlik, czyli dzisiejszym UKS Biathlon Chorzów – dodał.

Oprócz licencji trenerskiej PZBiath Stanik ma również uprawnienia instruktora biegów narciarskich PZN, instruktora strzelectwa sportowego, ratownika wodnego, instruktora siłowni i trenera personalnego.

Jego pierwszą aktywnością w roli trenera kadry młodzieżowej będzie zgrupowanie w Obertilliach, które rozpocznie się 14 listopada. Pierwsze zawody juniorskiego Pucharu IBU zaplanowano na 8 grudnia w Martell.