Badacz: Podjęliśmy dialog

Prezes Polskiego Związku Biathlonu Joanna Badacz w wypowiedzi dla portalu Sportmarketing.pl odniosła się do zmian personalnych w pionie sportowym federacji. - Prowadziliśmy rozmowy zarówno z dyrektor sportową, jak i trenerami, jednak nie przyniosły one oczekiwanego skutku - powiedziała.

Zapytana o to jakie są powody odejścia z pracy dyrektor sportowej Justyny Kowalczyk-Tekieli oraz trenerów Łukasza Słoniny, Aleksandra Wierietielnego oraz Adama Jakieły, prezes Badacz odpowiedziała, że wszyscy byli już pracownicy sami złożyli wypowiedzenia. - Umówiliśmy się, że nie będziemy komentować ich odejścia. Podjęliśmy dialog i prowadziliśmy rozmowy zarówno z dyrektor sportową, jak i trenerami, jednak nie przyniosły one oczekiwanego skutku.

Tuż po objęciu funkcji prezes Badacz zapewniała o chęci dalszej współpracy z Kowalczyk-Tekieli. Co zatem zmieniło się przez ostatnie dwa miesiące?

- Z naszej strony nic. Decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta przez dyrektor sportową, która poprosiła nas o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, żeby skrócić okres wypowiedzenia do minimum - odpowiedziała Badacz, która zapewniła jednocześnie, że wkrótce rozpocznie rozmowy z kandydatami, którzy mogliby przejąć obowiązki trenerów kadry B oraz kadry młodzieżowej.