Pierwszy tytuł Sidorowicz

Natalia Sidorowicz (z domu Tomaszewska) wygrała sprint podczas Mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach, które w piątek rozpoczęły się w Kościelisku. Bieg mężczyzn został unieważniony, konkurencja zostanie ponownie rozegrana w sobotę.

Do niecodziennej sytuacji doszło w rywalizacji mężczyzn. Spora grupa zawodników pomyliła trasę, inni zostali wprowadzeni w błąd przez jednego z sędziów - jury nie miało innego wyjścia jak unieważnić wyniki. Powtórny start biegu sprinterskiego w sobotę o godzinie 9:15.

W biegu kobiet nie było takich problemów. Zdecydowanie najlepsza okazała się Natalia Sidorowicz, która jako jedyna w stawce 20 zawodniczek zachowała stuprocentową skuteczność strzelecką. Podopieczna trenera Tobiasa Torgersena z kadry A wywalczyła swój pierwszy seniorski medal nartorolkowych mistrzostw. Swój dwudziesty (!) krążek w karierze wywalczyła za to Magdalena Gwizdoń, która uzyskała jeden z najlepszych czasów biegu. Mimo trzech karnych rund do zwyciężczyni straciła tylko pół minuty. Doświadczona zawodniczka zaimponowała zwłaszcza na ostatnim okrążeniu, na którym odrobiła straty do Joanny Jakieły. Młodsza o dwie dekady zawodniczka BKS WP Kościelisko musiała się zadowolić brązowym medalem. Z Gwizdoń przegrała ostatecznie o sekundę.

Czwarty czas uzyskała Daria Dolidowicz, która wygrała jednocześnie kategorię juniorów. Zawodniczka pochodząca z Białorusi wyprzedziła bezpośrednio Annę Nędzę-Kubiniec (2 karne rundy) i Kamilę Żuk (5 karnych rund). Siódme miejsce wywalczyła Anna Mąka, a jako ósma skasyfikowana została Kamila Cichoń.

W pozostałych kategoriach trzy zwycięstwa odnieśli zawodnicy BKS WP Kościelisko. Najlepszym juniorem młodszym okazał się Grzegorz Galica, juniorką młodszą Natalia Nowak, a w rywalizacji młodzików triumfował Sebastian Garbowski. W ostatniej konkurencji dnia - sprincie młodziczek - pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Jaskólska z UKS Biathlon Chorzów.

W sobotę dokończenie mistrzostw - seniorzy i juniorzy powtórnie zmierzą się w sprincie, seniorki, juniorki, juniorki młodsze oraz juniorzy młodsze wystartują w biegu pościgowym, zaś młodzicy i młodziczki powalczą o medale w biegu indywidualnym.

WYNIKI