Otepaa gospodarzem MŚ w 2027 roku

Kongres IBU zatwierdził propozycję Zarządu światowej federacji, który wybrał Otepaa na gospodarza biathlonowych mistrzostw świata w 2027 roku. Czempionat globu zagości w Estonii po raz pierwszy.

Od piątku w Salzburgu obraduje Kongres Międzynarodowej Unii Biathlonu. Delegaci z 46 państw w sobotę wybiorą nowe władze światowej federacji. W agendzie pierwszego dnia znalazł się m. in. wybór gospodarza seniorskich mistrzostw świata w 2027 roku. Do tego miana pretendowały dwa ośrodki: Kontiolahti oraz Otepaa.

Przedstawiciele obu komitetów organizacyjnych uczestniczyli w piątkowy poranek w zamkniętym posiedzeniu Zarządu IBU, który po prezentacjach dokonał wyboru gospodarza. Ten został ogłoszony późnym popołudniem już podczas sesji Kongresu, który tylko zatwierdzał decyzję Zarządu. Wybór padł na Otepaa - Estonia będzie gościć MŚ po raz pierwszy w historii.

W marcu tego roku Otepaa debiutowała w roli gospodarza Pucharu Świata. Komitet organizacyjny zachęcony bardzo dobrymi recenzjami postanowił zgłosić swoją kandydaturę do organizacji MŚ w 2027 roku. Wcześniej Estończycy organizowali m. in. Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata Juniorów czy Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach.