Davidova i Fillon Maillet wygrali Nordic Festival

W sobotę 3 września w Annecy odbyły się zawody Martin Fourcade Nordic Festival. Najlepsi w biathlonowej rywalizacji na nartorolkach okazali się Marketa Davidova i Quentin Fillon Maillet.

W zawodach udział wzięło 12 biathlonistek oraz 11 biathlonistów zaproszonych przez Martina Fourcade'a - jednego z najwybitniejszych biathlonistów w historii. Starty rozgrywane były w formule biegu masowego z tą różnicą, że podczas każdego z czterech strzelań można było korzystać z trzech dodatkowych pocisków, które mogły uchronić przed koniecznością pokonywania karnych rund. 

W rywalizacji kobiet najlepiej spisała się Marketa Davidova, która dobierała czterokrotnie i o dziesięć sekund wyprzedziła Darię Blaszko z Ukrainy. Na najniższym stopniu podium stanęła Dorothea Wierer, która jako jedyna zawodniczka z czołowej trójki biegała karną rundę. Wśród mężczyzn dobrą formę z ubiegłej zimy potwierdził Quentin Fillon Maillet. Spudłował co prawda ośmiokrotnie, ale uniknął biegania dodatkowego dystansu i na mecie pojawił się piętnaście sekund przed Seanem Doherty'm z USA. Trzeci finiszował Antonin Guigonnat z Francji.

WYNIKI BIEGU KOBIET
WYNIKI BIEGU MĘŻCZYZN

Powiązane osoby

 Czechy | kobieta | Marketa Davidova

 Francja | mężczyzna | Quentin Fillon Maillet