Inauguracja Polany Jakuszyckiej

W ubiegłą środę 7 września oficjalnie otwarto Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Jeden z najnowocześniejszych obiektów biathlonowych w Europie zostanie przetestowane podczas Pucharu Polski w biathlonie na nartorolkach, który odbędzie się w środę i czwartek z udziałem ponad setki zawodników.

- To pierwszy obiekt w Polsce, który może się ubiegać o licencję A Międzynarodowej Unii Biathlonu. Ta licencja otworzy nam drogę do organizacji imprez na najwyższym szczeblu. W styczniu 2024 roku odbędą się tutaj Mistrzostwa Europy Juniorów - powiedziała PAP prezes PZBiath Joanna Badacz.

Zanim jednak do Jakuszyc zjadą się największe gwiazdy biathlonu, z obiektem zapoznają się nasi biathloniści. W dniach 14-15 września na zmodernizowanym stadionie rozegrany zostanie Puchar Polski. Do zawodów zgłosiło się ponad sto zawodników, którzy w obu dniach rywalizować będą na dystansach sprinterskich. Kategorie juniorskie zmierzą się w biathlonie na nartorolkach, młodzicy wystartują w crossie. Początek zawodów każdorazowo o godzinie 10:00.

LISTA STARTOWA