Ponsiluoma i Oeberg zdominowali mistrzostwa Szwecji

W miniony weekend w Ostersund odbyły się nartorolkowe mistrzostwa Szwecji. Rozdano trzy komplety medali, każdego dnia na najwyższym stopniu podium stawali Elvira Oeberg i Sebastian Samuelsson.

W pierwszej konkurencji mistrzostw zawodnicy nie potrzebowali karabinów. Nagrodzono bowiem za sam bieg - w przypadku kobiet na dystansie 7,5km, mężczyźni rywalizowali na trasie o 2,5km dłuższej. Elvira Oeberg pokonała Linn Persson różnicą ośmiu sekund, trzecia z minimalną stratą do drugiego miejsca była Hanna Oeberg. Niespodzianek nie było również w biegu panów, gdzie Martin Ponsiluoma wyprzedził Sebastiana Samuelssona o sześć sekund. Trzeci był niespodziewanie Gustaf Berglund.

Drugi zestaw medali wręczono za bieg indywidualny, który rozegrany został w skróconej formule. Bezbłędne strzelanie pozwoliło młodszej z sióstr Oeberg wygrać ze starszą aż o ponad dwie minuty. Elvirze i Hannie Oeberg na podium towarzyszyła jeszcze Emma Nilsson. Podobna kolejność była na mecie kończącego zawody sprintu. Tam trzecie miejsce zajęła jednak Anna Magnusson.

Wśród mężczyzn zwycięską passę kontynuował Ponsiluoma, który wygrał zarówno bieg indywidualny, jak i sprint. Każdorazowo drugi był Sebastian Samuelsson, brązowe medalie wywalczyli zaś Peppe Femling (bieg indywidualny) i Emil Nyqvist (sprint).

Reprezentacja Szwecji weźmie udział w planowanych na 25-28 sieprnia Mistrzostwach Świata w biathlonie na nartorolkach. Szwedzi w Ruhpolding mają się zjawić w możliwie najsilniejszym składzie.

Powiązane osoby

 Szwecja | mężczyzna | Martin Ponsiluoma