Christiansen królem polowania w Sandnes

Podobnie jak rok temu najlepszym biathlonistą nartorolkowego Blink Festival w Sandnes został Vetle Sjastad Christiansen. Norweg po piątkowym zwycięstwie w supersprincie, triumfował również w sobotniej rywalizacji w biegach masowych. Wśród kobiet najlepsza okazała się Linn Persson.

Sobotnie zmagania rozgrywane były systemem pucharowym. Zawodników podzielono na trzy grupy rywalizujące w ćwierćfinałach. Te wyłoniły grupę trzydziestu osób, które w dwóch biegach półfinałowych walczyły o awans do rozgrywki finałowej. W pierwszych dwóch fazach rywalizacji odbywały się dwa strzelania, wielki finał rozegrany został już na pełnym dystansie czterech prób strzeleckich.

Wśród kobiet nie do zatrzymania w sobotni wieczór była Linn Persson. Jedyna Szwedka w stawce najpierw była trzecia w swoim ćwierćfinale, a następnie wygrała zarówno półfinał, jak i finał. W tym ostatnim biegu spudłowała tylko dwukrotnie i o 4 sekundy wyprzedziła Lou Jeanmonnot. Francuzka jeszcze lepiej spisała się na strzelnicy, gdzie nie trafiła do celu zaledwie raz. Stawkę podium uzupełniła Ingrid Tandrevold, która z dwoma karami na koncie finiszowała 10 sekund po zwyciężczyni.

Ponownie nienajlepiej spisała się zdobywczyni kryształowej kuli. Marte Olsbu Roeiseland dotarła co prawda do finału, ale w nim zajęła tylko ósme miejsce. Autorem podobnego scenariusza był Quentin Fillon Maillet - zdobywca dwunastej lokaty.

W najwyższej formie na tym etapie przygotowań sezonu zdaje się być Vetle Sjastad Christiansen, który podobnie jak rok temu, wygrał obie biathlonowe konkurencje Blink Festival. W sobotnich biegach masowych był trzeci w swoim ćwierćfinale, drugi w półfinale, ale gdy przyszło do walki o końcowe zwycięstwo to tak jak w piątkowym supersprincie znów nie miał sobie równych. Po tylko jednym niecelnym strzale wygrał z przewagą dwóch sekund nad Antoninem Guigonnat. Trzecie miejsce zajął młody i niezwykle obiecująco prezentujący się w Sandnes Martin Uldal, który do samego końca walczył o miejsce za plecami Christiansena.

WYNIKI
KOBIETY
MĘŻCZYŹNI

fot. Skifestivalen BLINK

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Linn Persson

 Norwegia | mężczyzna | Vetle Sjastad Christiansen