Nie żyje Igor Malinowski

Sześciokrotny mistrz świata juniorów Igor Malinowski zginął w katastrofie lotniczej na Kamczatce. 25-latek w ubiegłym roku przerwał karierę biathlonową i został pilotem.

Szczątki ciała Malinowskiego i dwóch pasażerów pilotowanego przez niego helikoptera znaleziono kilkanaście kilometrów od wulkanu Uzon na Kamczatce. Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane. 

To tragedia dla całej naszej biathlonowej rodziny. Igor był wyjątkowym mężczyzną, bardzo utalentowanym biathlonistą. Mało kto może się pochwalić takimi sukcesami w kategorii juniorów co on. Niestety wybrał zawód, do któego przypisane jest spore ryzyko - powiedział prezydent Rosyjskiej Unii Biathlonu Władimir Draczew.

Malinowski w swoim dorobku ma aż sześć tytułów mistrza świata juniorów i cztery złote medale mistrzostw Europy juniorów. Dodatkowo dwukrotnie triumfował również w juniorskich zmaganiach podczas nartorolkowych mistrzostw świata. W karierze seniorskiej jego największym osiągnięciem było czwarte miejsce w zawodach Pucharu IBU w Chanty Mansyjsku w sezonie 2017/18. W Pucharze Świata wystartował tylko trzykrotnie - najwyżej uplasował się w marcu 2018 roku w Tjumeni, gdy był 61. w sprincie.

Po serii kontuzji wypadł z kadry i przerwał karierę biathlonisty na rzecz jego drugiej pasji - lotnictwa.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Igor Malinowski