Dublety Jasińskiego, Millera, Urbaniaka, Germaty i Zięciny

W niedzielę w Dusznikach-Zdroju zakończyły się zmagania w ramach Pucharu Polski w biathlonie letnim. Dwoma zwycięstwami w trakcie weekendowych zawodów mogą się pochwalić junior Wojciech Jasiński, junior młodszy Dawid Miller, juniorka młodsza Majka Germata, młodzik Kajetan Urbaniak oraz młodziczka młodsza Oliwia Zięcina.

W biegu sprinterskim juniorów podobnie jak dzień wcześniej w biegu długim ponownie najlepszy okazał się Wojciech Jasiński z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Kluczem do zwycięstwa w jego przypadku znów okazała się skuteczność strzelecka. 20-latek spudłował tylko raz i o dwanaście sekund wyprzedził rok młodszego Kamila Wodziaka z UKN Melafir Czarny Bór. Najlepszą juniorką okazała się Natalia Glejzner z UKS Biathlon Chorzów, która wzięła rewanż za sobotnią porażkę na Dominice Leśniarze z MKS Karkonosze Jelenia Góra i pokonała ją różnicą 44 sekund.

Autorami dubletów w kategorii zawodników i zawodniczek z roczników 2005-2006 okazali się Dawid Miller z MKS Karkonosze Jelenia Góra i Majka Germata z UKN Melafir Czarny Bór. Miller wygrał sprint juniorów młodszych z przewagą 16 sekund nad swoim imiennikiem Dawidem Filipem – obaj spudłowali trzykrotnie. Jedną karną rundę więcej biegały czołowe juniorki młodsze – Germata na mecie zameldowała się z czasem o 9 sekund lepszym od Zuzanny Sadownik z MKS Duszniki-Zdrój.

Najlepszym młodzikiem znów okazał się Kajetan Urbaniak. Zawodnik UKN Melafir Czarny Bór wygrał pomimo ledwie 50% skuteczności strzeleckiej z pokaźną przewagą niemal minuty nad klubowym kolegą Bartłomiejem Piotrowskim. Wśród ich rówieśniczek nie było mocnych tym razem na Maję Fic z UKS Muflon Duszniki-Zdrój, która o zaledwie pięć sekund wyprzedziła Annę Popiołek z UKS G8 Bielany.

By liczyć się w walce o zwycięstwo w kategorii młodzik młodszy trzeba było strzelać bezbłędnie. Zarówno Piotr Zając z UKS Strzał Wodzisław Śląski, jak i Patryk Mucha z UKN Melafir Czarny Bór zachowali czyste konto na strzelnicy – lepszy z tej dwójki był Zając, Mucha podobnie jak w sobotę musiał zadowolić się druga lokatą. Do zwycięzcy stracił 14 sekund. Nieco większa różnica dzieliła dwie najlepsze młodziczki młodsze. Drugie zwycięstwo w trakcie tego weekendu zanotowała Oliwia Zięcina z UKS Mieroszów, która pokonała Martynę Gurdak z BLKS Żywiec różnicą 21 sekund.

Podobnie jak dzień wcześniej na starcie stanęła niedostateczna liczba seniorów i seniorek by móc stworzyć oficjalną klasyfikację w tych kategoriach. W mocno okrojonej stawce najlepsze czasy ponownie uzyskali Jakub Ogorzałek z AZS AWF Wrocław oraz Justyna Tupta z AZS AWF Katowice.

Zawody w Dusznikach-Zdroju były pierwszą odsłoną letniej edycji „Celuj w Igrzyska”. Liderami klasyfikacji generalnej po dwóch biegach są: Wojciech Jasiński (junior), Dominika Leśniara i Natalia Glejzner (juniorki), Dawid Miller (junior młodszy), Majka Germata (juniorka młodsza), Kajetan Urbaniak (młodzik), Maja Fic (młodziczka), Patryk Mucha (młodzik młodszy), Oliwia Zięcina (młodziczka młodsza).

Zawody były próbą generalną przed mistrzostwami kraju w tej odmianie biathlonu, które planowane są w terminie 27-30 czerwca w Czarnym Borze. 

WYNIKI