Hofer będzie trenował ze Szwedami

Lukas Hofer w najbliższym czasie będzie trenował wspólnie z Sebastianem Samuelssonem i Martinem Ponsiluomą. To efekt współpracy między federacjami Włoch i Szwecji.

33-letni Hofer w przeciwieństwie do Dominika Windischa zdecydował się kontynuować karierę. Włoch szuka nowych doświadczeń i zdecydował się na treningi z reprezentacją Szwecji. Pomogła mu w tym jego rodzima federacja.

Dziękujemy naszym szwedzkim przyjaciołom za otrzymaną szansę. Porównanie z innymi metodami treningu z pewnością pozwolą Lukasowi zwiększyć wiedzę i jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu - powiedział prezydent Włoskiego Związku Sportów Zimowych Flavio Roda. 

Lukas Hofer weźmie udział w dwutygodniowych zgrupowaniach reprezentacji Szwecji, które planowane są w Östersund. Pierwsze rozpocznie się 10 czerwca, drugie 8 lipca. Z kolei na przełomie sierpnia i września Szwedzi mają trenować wspólnie z Hoferem we Włoszech. W międzyczasie dwukrotny brązowy medalista olimpijski będzie przygotowywał się z kolegami z drużyny.

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Lukas Hofer