Reprezentacja rozpoczyna przygotowania do zimy

Dla reprezentantów Polski w biathlonie weekend majowy będzie ostatnią okazją do naładowania baterii przed rozpoczęciem pierwszych obozów przygotowawczych. Podopieczne trenera Tobiasa Torgersena treningi wznowią już 5 maja. Kilka dni później na swój pierwszy obóz udadzą się biathloniści.

Nowy szkoleniowiec kadry kobiet na zgrupowanie w Dusznikach-Zdroju powołał sześć zawodniczek. Obok Kamili Żuk, Anny Mąki i Joanny Jakieły, które trenowały z pierwszą reprezentacją w poprzednich latach, na liście znalazły się również Natalia Tomaszewska, Magda Piczura oraz Kamila Cichoń.

Podczas pierwszego zgrupowania zabraknie Moniki Hojnisz-Staręgi, która przygotowania do zimy rozpocznie realizując plany treningowe w indywidualnym zakresie, a do drużyny dołączy w późniejszym czasie. Nieobecna będzie również Kinga Zbylut, która w najbliższym czasie skupia się na sprawach prywatnych.

Obóz w Dusznikach-Zdroju potrwa do 16 maja. W kolejnych miesiącach biathlonistki trenować będą m. in. w Ramsau, Otepaa oraz Lillehammer. Kadra mężczyzn do zimy przygotowywać się będzie głównie w kraju. Trener Rafał Lepel na obóz w Kościelisku, który planowany jest w dniach od 8 do 25 maja powołał sześciu zawodników. W tym gronie są doświadczeni biathloniści jak Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Tomasz Jakieła, jak również utytułowani juniorzy Marcin Zawół, Jan Guńka i Konrad Badacz.

Pierwsze zawody Pucharu Świata zaplanowano na ostatni weekend listopada.