Ciekawie u naszych zachodnich sąsiadów

25-letnia biegaczka narciarska Antonia Fraebel postanowiła iść śladami Denise Herrmann i zapowiedziała rozpoczęcie treningów strzeleckich. Tymczasem do sztabu szkoleniowego pierwszej reprezentacji Niemiec dołączyło dwóch zagranicznych trenerów.

Do tej pory Niemcy rzadko korzystali z obcej myśli szkoleniowej i stawiali głównie na rodzimych fachowców. Nowy dyrektor sportowy niemieckiego biathlonu Felix Bitterling zmiany określa mianem "poszukiwania nowych impulsów". Nowym trenerem kadry kobiet został Sverre Olsbu Roeiseland - prywatnie mąż najlepszej biathlonistki minionego sezonu. Był opiekun kadry B Norwegii będzie współpracował z Kristianem Mehringerem. Do Marka Kirchnera w roli opiekuna kadry mężczyzn dołączy Uros Velepec, który do tej pory znany był głównie jako szkoleniowiec reprezentacji Słowenii oraz Ukrainy.

Pod okiem mistrza olimpijskiego z Nagano Petera Sendela swoje pierwsze treningi biathlonowe odbywać będzie Antonia Fraebel. Biegaczka narciarska postanowiła postawić na rywalizację z karabinem. Do tej pory jej największym osiągnięciem był medale Mistrzostw Świata Juniorów - srebro w sprincie oraz brąz w biegu na 5km - oba wywalczone w stylu klasycznym. W Pucharze Świata najwyżej plasowała się na siedemnastej pozycji. Na lutowych igrzyskach w Pekinie była dziewiętnasta w biegu ze startu wspólnego na 30km krokiem łyżwowym.

Przypomnijmy, że na podobną ścieżkę kariery - zamianę biegów na biathlon - w ostatnim czasie zdecydowała się również Szwajcarka Lydia Hiernickel.