Koniec kariery mistrza Europy z Dusznik-Zdroju

Nieco ponad rok po wywalczeniu tytułu mistrza Europy w biegu sprinterskim Martin Jaeger postanowił zakończyć karierę. To kolejne osłabienie reprezentacji Szwajcarii, z którą już wcześniej pożegnali się Selina Gasparin oraz Benjamin Weger.

Martin Jaeger swoją przygodę ze sportem rozpoczął od narciarstwa biegowego. W 2010 roku został młodzieżowym wicemistrzem świata w sprincie stylem dowolnym. Rok później w tej samej konkurencji był czwarty w zawodach Pucharu Świata w Rybińsku, co było jego największym seniorskim osiągnięciem w startach bez karabinu.

Pierwsze biathlonowe występy zaliczył w sezonie 2014/15. W zawodach Pucharu Świata najwyżej uplasował się na 14. pozycji w sprincie w Anterselwie rozegranym w styczniu 2019 roku. Lepiej radził sobie w zawodach niższej rangi. W sezonie 2016/17 zajął trzecie miejsce w sprincie w Otepaa zaliczanym do klasyfikacji Pucharu IBU. Jego życiowym osiągnięciem w biathlonie było wywalczenie tytułu mistrza Europy w sprincie. Dokonał tego podczas czempionatu rozgrywanego w Dusznikach-Zdroju w 2021 roku. Ubiegłej zimy powiększył swój dorobek medalowy z tej imprezy o brąz wywalczony w Arber w sztafecie mieszanej. Obok niego w drużynie Szwajcarii, która stanęła na najniższym stopniu byli Elisa i Aita Gasparin oraz Serafin Wiestner.

- Po rozmowie z rodziną postanowiłem wycofać się ze sportu na wyczynowym poziomie i otworzyć nowy rozdział w moim życiu. Na swoją karierę mogę patrzeć z satysfakcją. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi i wspierali mnie w mojej długiej podróży zarówno jako narciarz biegowy, jak i biathlonista - powiedział Jaeger cytowany w oficjalnym komunikacie prasowym szwajcarskiej federacji narciarskiej.

Jego żoną jest była białoruska biathlonistka Nadieżda Skardino, z którą wychowuje syna Daniła.

fot. Dubert/IBU

Powiązane osoby

 Szwajcaria | mężczyzna | Martin Jaeger