Austriacy już bez Eberharda

Do listy zawodników, którzy po tym sezonie zdecydowali się zakończyć sportową karierę dopisał się Julian Eberhard. Austriak w przeszłości czterokrotnie zwyciężał w zawodach Pucharu Świata. Minionej zimy z powodu kontuzji wystartował tylko w dwóch biegach.

35-latek upadł na trasie sprintu podczas grudniowych zawodów w Ostersund. Austriak poobijał sobie żebra i do końca sezonu nie powrócił już do rywalizacji.

W poprzednich sezonach Eberhard należał do grona najszybszych zawodników w stawce, co udokumentował czterema pucharowymi zwycięstwami odniesionymi na przestrzeni sezonów 2015/16 i 2017/18. W 2019 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata w biegu ze startu wspólnego. Był to jego drugi krążek czempionatu globu w karierze - dwa lata wcześniej był trzeci wraz z kolegami w sztafecie.

-  Po długim czasie do namysłu zdecydowałem się zakończyć karierę. Startowałem w Pucharze Świata od 2006 roku i cieszę, że będę miał teraz więcej czasu dla mojej rodziny - powiedział Eberhard.

Austriak w swoim dorobku nie ma medalu olimpijskiego, choć dwukrotnie był bardzo blisko tego osiągnięcia. Na igrzyskach w Pjongczang był czwarty zarówno w sprincie, jak i w sztafecie. W tym pierwszym starcie brąz przegrał o zaledwie siedem dziesiątych sekundy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej uplasował się w sezonie 2016/17, w którym zajął szóste miejsce. 

Powiązane osoby

 Austria | mężczyzna | Julian Eberhard