IBU pracuje nad cyklem letnich zawodów

Międzynarodowa Unia Biathlonu zapowiedziała stworzenie cyklu letniej rywalizacji na nartorolkach. W tym celu światowa federacja podjęła współpracę z dotychczas istniejącymi imprezami komercyjnymi: Blinkfestivalen organizowanym w Sandnes oraz Martin Fourcade Nordic Festival goszczącym w Annecy.

W przyszłym roku zadebiutować ma nowy cykl zawodów nartorolkowych. Jego ważną częścią mają być istniejące zawody komercyjne w Norwegii i Francji, zaś zwieńczeniem mistrzostwa świata w biathlonie na nartorolkach. W tym celu IBU zawarła porozumienie o współpracy z organizatorami zawodów w Sandnes i Annecy.

- Cieszymy się na możliwość tej współpracy. Chcemy promować letnią opdmianę biathlonu, stworzenie cyklu zawodów doskonale wpisuje się w naszą strategię Target 26, która ma pozwolić nam rozszerzyć zasięg naszego sportu i zwiększyć jego popularność. Wierzymy, że najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest współpraca z uznanymi partnerami - powiedział prezydent IBU Olle Dahlin.

Blinkfestivalen odbywa się cyklicznie od 2006 roku. Impreza trwa cztery dni i oprócz konkurencji biathlonowych rozgrywane są również zawody z udziałem biegaczy narciarskich. Z kolei Martin Fourcade Nordic Festival zapoczątkowany został w 2019 roku. Do tej pory wydarzenie to odbyło się dwukrotnie.

Na mocy porozumienia oba wydarzenia mają przybrać podobny format. Tegoroczna edycja Blinkfestivalen odbędzie się od 3 do 6 sierpnia, a Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach planowane są w terminie 25-28 sierpnia w niemieckim Ruhpolding. Organizatorzy zawodów sygnowanych nazwiskiem Martina Fourcade'a nie podali jeszcze daty wydarzenia.