Kwiecień, a kadra dalej na nartach

Sezon startowy już zakończony, ale spora część reprezentacji Polski nie rozstaje się jeszcze z nartami i w dniach od 1 do 10 kwietnia weźmie udział w zgrupowaniu w Jakuszycach.

Powołania na obóz otrzymało 7 zawodniczek i 8 zawodników. Są to Anna Mąka, Joanna Jakieła, Kamila Cichoń, Magda Piczura, Natalia Tomaszewska, Dominika Bielecka, Klaudia Topór oraz Andrzej Nędza-Kubiniec, Wojciech Filip, Przemysław Pancerz, Tomasz Jakieła, Wojciech Janik, Wojciech Skorusa, Patryk Bryn i Kacper Guńka.

– Brakuje kilku osób, które reprezentowały nas tej zimy na arenie międzynarodowej. Część zawodników bądź zawodniczek miała już w tym terminie plany urlopowe, inni mają pewne zobowiązania względem wojska – tłumaczy prezes PZBiath prof. Zbigniew Waśkiewicz.

W zgrupowaniu udział wezmą trenerzy Aleksander Wieretielny, Rafał Lepel i Łukasz Słonina. Na miejscu obecna będzie również dyrektor sportowa PZBiath Justyna Kowalczyk-Tekieli. Kwietniowy obóz w Jakuszycach to jej inicjatywa.

– Będzie to forma rozbiegania, zabawy, czerpania przyjemności z biegania. Nie będzie to stricte trening tylko coś w stylu wycieczki na nartach. Cieszę się bardzo, bo nigdy wcześniej nie miałam takiego obozu. Poza tym dawno nie biegałam w Jakuszycach, a bardzo lubię to miejsce – powiedziała Anna Mąka.

Przypomnijmy, że seniorskie kadry sezon zakończyły w dniach 15-18 marca startami w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w Dusznikach-Zdroju. Złote medale wywalczyli Kamila Cichoń (bieg indywidualny), Monika Hojnisz-Staręga (sprint i mass start), Wojciech Filip (bieg indywidualny), Marcin Zawół (sprint) oraz Grzegorz Guzik (mass start).