Więcej biegów długich

Międzynarodowa Unia Biathlonu opublikowała godzinowy rozkład konkurencji na sezon 2022/23. Po raz pierwszy od ponad dekady zaplanowano aż cztery biegi długie.

Sezon rozpocznie się 29 listopada 2022 roku w Kontiolahti, ostatnie starty przewidziano na 19 marca 2023 roku w Oslo. Po drodze najlepsi biathloniści świata odwiedzą Hochfilzen, Le Grand Bornand, Pokljukę, Ruhpolding, Anterselwę, Oberhof, Nove Mesto i Ostersund. Miejsca i terminy poszczególnych etapów były już znane wcześniej. Teraz IBU podała godzinowy rozkład konkurencji, w oczy rzuca się jedna istotna zmiana.

Przyszłej zimy po raz pierwszy od sezonu 2010/11 w biathlonowym Pucharze Świata zaplanowano aż cztery biegi indywidualne. Od tego czasu standardem było rozgrywanie jedynie trzech biegów na 15/20km, w latach olimpijskich małą kryształową kulę wręczano na podstawie dwóch startów. Po latach marginalizacji najstarsza biathlonowa konkurencja - na prośbę samych zawodników oraz trenerów - wraca do łask.

Ponadto w planach jest po osiem sprintów i biegów pościgowych, pięć mass startów, sześć sztafet oraz po trzy sztafety mieszane i supermiksty. W dalszym ciągu poczekamy więc na pucharowy debiut supersprintu oraz mass startu 60, które od kilku sezonów testowane są w zawodach niższej rangi.