Krupcik przechodzi na sportową emeryturę

Po sezonie olimpijskim z biathlonem żegnają się nie tylko bohaterowie pierwszych stron gazet. O zakończeniu kariery poinformował zwykle pozostający w cieniu Tomas Krupcik.

35-latek ostatni sezon spędził na rywalizacji w zawodach rangi Pucharu IBU. Jego najlepszym tegorocznym występem było piąte miejsce w skróconym biegu indywidualnym w Osrblie.

W poprzednich latach startując w Pucharze Świata był ważnym ogniwem sztafety, z którą wywalczył czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w 2019 roku. Indywidualnie najwyżej plasował się w sezonie 2018/19, gdy był dwunasty w biegu indywidualnym w Canmore.

Największym sukcesem zawodnika z Jabłońca było wywalczenie tytułu wicemistrza Europy w biegu długim. Podczas czempionatu w Ridnaun Krupcik przegrał tylko z Felixem Leitnerem.

W swoim dorobku ma również dwa brązowe medale nartorolkowych Mistrzostw Świata. Cenniejszy jest ten z 2018 roku - Krupcik wywalczył go w sprincie startując przed własną publicznością na Vysocina Arena w Novym Meście. Sześć lat wcześniej stanął na najniższym stopniu podium biegu sztafet mieszanych - sklasyfikowano wówczas jednak tylko trzy drużyny.

Powiązane osoby

 Czechy | mężczyzna | Tomas Krupcik