Sztafeta na medal! Brąz miksta na EYOF

Anna Nędza-Kubiniec, Barbara Skrobiszewska, Fabian Suchodolski oraz Konrad Badacz wywalczyli wspólnie medal Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Vuokatti. Nasza sztafeta mieszana stanęła na najniższym stopniu podium. To piąty medal w historii startów biathlonowej reprezentacji Polski na EYOF.

 

Po pierwszej zmianie na prowadzeniu znajdowała się sztafeta Szwecji, w której po raz kolejny świetnie spisała się dwukrotna medalistka tych zawodów Sara Andersson. Pozostała część drużyny nie spisała się jednak tak dobrze i sztafeta szwedzka dotarła do mety dopiero na dziewiątej pozycji. Polska po występie Anny Nędzy-Kubiniec znajdowała się na trzeciej pozycji. Lokatę w czołówce utrzymała również Barbara Skrobiszewska, która do strefy zmian dotarła jako szósta z 45 sekundami straty do prowadzącej wówczas sztafety Niemiec.

Francja po występach Amandine Mengin i Violette Bony na półmetku zajmowała czwarte miejsce. Gaetan Paturel i złoty medalista indywidualny Lou Thievent zaprezentowali się na tyle dobrze, że wyprowadzili drużynę na pierwsze miejsce. Trójkolorowi uzyskali 23 sekundy przewagi nad sztafetą czeską. Polacy finiszowali na trzeciej pozycji, na którą awansował już Fabian Suchodolski. Konrad Badacz odparł ataki rywali i zameldował się na mecie kilka sekund przed sztafetami Niemiec oraz Słowenii.

To drugi medal dla Polski podczas zawodów biathlonowych w Vuokatti. W czwartek w biegu indywidualnym srebro wywalczył Konrad Badacz. W sumie w historii startów na EYOF polscy biathloniści mogą się pochwalić pięcioma miejscami na podium.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Konrad Badacz