Były miejsca w czołówce, ale wciąż brakowało podium. Do dzisiaj - w ostatnim indywidualnym starcie sezonu Konrad Badacz został wicemistrzem EYOF. - Cieszę się, że ten dzisiejszy bieg potoczył się po jego myśli i zrobił wszystko co mógł by zdobyć upragniony medal – powiedział trener Rafał Lepel.

Zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra zajął drugie miejsce w biegu indywidualnym rozgrywanym podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Vuokatti. Badacz spudłowała dwukrotnie i do mety dotarł z czasem gorszym od zwycięzcy o 24 sekundy.

- Duże słowa uznania dla Konrada. Ten sezon był dla niego bardzo długi, a mimo to potrafił utrzymać motywację i koncentrację do samego końca – powiedział trener Lepel.

Za Badaczem udany sezon. Na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Soldier Hollow czterokrotnie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Był czwarty w sprincie, piąty w biegu pościgowym, siódmy w biegu długim oraz szósty w sztafecie. W każdym starcie indywidualnym był jeden strzał od medalu, w sprincie przegrał podium o cztery sekundy.

Jeszcze mniej, bo tylko dwie sekundy zabrakło mu do medalu we wtorkowym sprincie inaugurującym biathlonowe zmagania w Vuokatti.

- Wcześniejsze rezultaty działały na Konrada motywująco. Miał świadomość, że jest blisko podium i dalej musi pracować w ten sposób, żeby w końcu na nim stanąć. Nie było żadnego rozpamiętywania, przed każdym kolejnym biegiem widziałem w nim ponowną chęć do walki o medal – dodał Lepel.

W piątek rozegrana zostanie ostatnia biathlonowa konkurencja tegorocznego Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. O godzinie 9:00 rozpocznie się wyścig sztafet mieszanych.

Polska wystartuje w składzie: Anna Nędza-Kubiniec, Barbara Skrobiszewska, Fabian Suchodolski, Konrad Badacz. - Nie jesteśmy bez szans na dobry wynik – zakończył Lepel.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Konrad Badacz

 Polska | mężczyzna | Rafał Lepel