COVIDowe rozluźnienie w Norwegii

Spora część reprezentacji Norwegii, która w miniony weekend rywalizowała w zawodach Pucharu Świata w Oslo uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. To jednak nie koniec "pozytywnych" wiadomości dla norweskich kibiców - tamtejszej federacji udało się przedłużyć umowy z dotychczasowym sztabem trenerskim.

Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Ingrid Tandrevold, Karoline Knotten, Filip Andersen, Sturla Laegreid, Martin Uldal - lista osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa obejmuje już siedem osób. Oznacza to, że zbliżające się mistrzostwa Norwegii rozegrane zostaną w dużo słabszej obsadzie niż się można było spodziewać. 

Biathlonowe środowisko w Norwegii żyje jednak głównie decyzjami personalnymi - obok tego kto znajdzie się w kadrze na przyszły sezon, zastanawiano się czy uda się przedłużyć umowy z trenerami, którzy byli współtwórcami sukcesów norweskiej reprezentacji w trakcie minionych czterech lat. Odpowiedź nadeszła w tym tygodniu - zarówno trenerzy męskiej kadry Siegfried Mazet i Egila Kristiansen, jak i opiekunowie żeńskiej reprezentacji Patrick Oberegger i Sverre Huber Kaas podpisali nowe czteroletnie kontrakty.

Informacja ta szczególnie ucieszyła Tiril Eckhoff, która nie kryła, że od powodzenia rozmów ze sztabem szkoleniowym uzależniała swoją przyszłość.