Desthieux też się żegna z biathlonem

Trochę niespodziewanie koniec kariery ogłosił we wtorek Simon Desthieux. 30-letni biathlonista zawodami w Oslo pożegna się z z rywalizacją na poziomie Pucharu Świata.

- W tym tygodniu wystartuję w swoich ostatnich zawodach pucharowych. Po dziesięciu latach występów na arenie międzynarodowej chcę się skupić na czymś innym. Kochałem każdą chwilę w sporcie i zrealizowałem wiele swoich marzeń. Dziękuję tym, którzy pomogli mi się rozwijać. Nadszedł czas, abym cieszył się rodziną i przyjaciółmi - napisał Desthieux na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Francuski biathlonista największe sukcesy święcił w konkurencjach drużynowych. W 2018 roku na igrzyskach w Pjongczang wraz z Martinem Fourcade'm, Marie Dorin Habert i Anais Bescond wywalczył olimpijskie złoto w sztafecie mieszanej. Dwa lata później został mistrzem świata w sztafecie mężczyzn, w której partnerowali mu Fourcade, Quentin Fillon Maillet oraz Emilien Jacquelin. Indywidualnie wywalczył jeden krążek - w 2021 został wicemistrzem świata w sprincie. 

Dwukrotnie wygrywał zawody Pucharu Świata. Oba zwycięstwa zanotował w marcu 2021 roku - najpierw w sprincie w Novym Meście, a następnie w biegu ze startu wspólnego w Ostersund. Na pucharowym podium stawał jedenastokrotnie. Najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasował się w sezonie 2018/19, gdy był czwarty. Na początku kończącego się sezonu był przez kilka dni właścicielem żółtej koszulki lidera PŚ, aktualnie w generalce jest na siódmym miejscu.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Simon Desthieux