Ostatni dzień startów w Pucharze IBU

Niemcy w supermikście i Francja w sztafecie mieszanej - to triumfatorzy ostatniego dnia rywalizacji w Pucharze IBU w sezonie 2021/22. W zawodach w Ridnaun rywalizowali również Polacy, którzy zajmowali miejsca na pograniczu pierwszej i drugiej dziesiątki.

Anna Weidel i Marco Gross zwyciężyli w rywalizacji par. Niemcy prowadzili od startu do mety, a spora w tym zasługa w skuteczności strzeleckiej. Oboje spudłowali tylko trzy razy. Rywalizację o drugie miejsce wygrali Lou Jeanmonnot i Emilien Claude z Francji, którzy wyprzedzili Ragnhild Femsteinevik i Sverre Aspenesa z Norwegii o zaledwie trzy sekundy. Drużyny te na mecie zameldowały się niecałe pół minuty po zwycięzcach.

Polacy nie dotarli do mety. Zostali zdublowani podczas trzeciej zmiany. Kamila Cichoń podczas swojego drugiego strzelania zaliczyła dwie karne rundy, dodatkowe okrążenie biegał również Wojciech Filip. W stawce siedemnastu drużyn Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani na jedenastym miejscu.

Nieco lepiej naszym reprezentantom poszło w sztafecie mieszanej, która finiszowała na ósmym miejscu. Polacy startujący w składzie Magda Piczura, Natalia Tomaszewska, Tomasz Jakieła i Andrzej Nędza-Kubiniec spudłowali w sumie trzynastokrotnie, ale co najważniejsze uniknęli karnych rund. Wyróżnić należy zwłaszcza Nędzę-Kubińca, który dwukrotnie strzelał bezbłędnie i uzyskał piąty czas swojej zmiany.

Wygrała sztafeta Francji w składzie Camile Bened, Caroline Colombo, Sebastien Mahon, Hugo Rivail. Mimo jednej karnej rundy autorstwa Mahona Trójkolorowi zwyciężyli z przewagą dziewięciu sekund nad reprezentacją Niemiec. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Szwedzi - liderzy po trzech zmianach. Henning Sjokvist nie dał rady utrzymać prowadzenia i do mety dotarł z 35 sekundową stratą do zwycięzców.

WYNIKI
SUPERMIKST
SZTAFETA MIESZANA