Jeanmonnot wygrywa Puchar IBU, Cichoń dwudziesta w ostatnim starcie

Caroline Colombo wygrała bieg pościgowy w Ridnaun - była to ostatnia indywidualna konkurencja Pucharu IBU w sezonie 2021/22. W klasyfikacji generalnej triumfowała trzecia na mecie sobotniego biegu Lou Jeanmonnot. Najlepszą z Polek była Kamila Cichoń.

Przed ostatnim biegiem sezonu szanse na końcowy triumf miały Lou Jeanmonnot i Ragnhild Femsteinevik. Francuzka miała aż 31 punktów przewagi nad Norweżką. W biegu pościgowym obie zawodniczki walczyły o czołowe lokaty. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - z tego założenia wyszła Caroline Colombo, która po awansie z szóstego miejsca wygrała sobotnie zawody. Druga była Femsteinevik, a trzecia Jeanmonnot, co oznacza, że układ sił w klasyfikacji generalnej pozostał bez zmian. Jeanmonnot jest pierwszą zawodniczką z Francji, która wygrała punktację ogólną Pucharu IBU.

Kolejny dobry bieg zaliczyła Kamila Cichoń, która spudłowała tylko raz i utrzymała dwudzieste miejsce wywalczone w sprincie. Na 27. pozycję osunęła się Magda Piczura. Druga z naszych reprezentantek biegała cztery karne rundy. Jeden celny strzał więcej zanotowała Natalia Tomaszewska, co pozwoliło jej awansować na 32. lokatę.

Jako jedyna bez punktów sobotni pościg zakończyła Joanna Jakieła. Po przebiegnięciu aż siedmiu karnych rund finiszowała na 47. miejscu. Zawodniczka z Kościeliska pozostała jednak najwyżej klasyfikowaną Polką w tegorocznej edycji Pucharu IBU. W końcowym rankingu zajęła 55. pozycję.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Caroline Colombo

 Polska | kobieta | Kamila Cichoń