Jak pościg to tylko Fillon Maillet

Quentin Fillon Maillet wygrał szósty kolejny bieg pościgowy. Francuz wyprzedził w Kontiolahti Erika Lessera oraz Lukasa Hofera. Polacy nie startowali.

Lider Pucharu Świata oddał w tym sezonie tylko jedno zwycięstwo w biegu pościgowym. Na początku zimy w Ostersund triumfował Vetle Sjastad Christiansen. W Hochfilzen, Annecy, Oberhofie, Ruhpolding i Pekinie najlepszy był już Fillon Maillet. Francuz przedłużył swoją serię o Kontiolahti. W odniesieniu zwycięstwa próbował mu zaszkodzić jedynie Emilien Jacquelin, który dołączył do niego na półmetku. Nad resztą stawki obaj Trójkolorowi mieli blisko 50 sekund przewagi. Fillon Maillet spudłował dopiero w ostatnim strzale, gdy był już praktycznie pewny wygranej. Jacquelin pierwsze kłopoty miał już na trzecim strzelaniu. Podczas ostatniej wizyty dołożył jeszcze jedną karną rundę i zamiast do przodu musiał się oglądać za plecy.

Tam szarżowali bowiem strzelający dziś bezbłędnie Vetle Christiansen i Erik Lesser oraz Lukas Hofer, który biegał jedną karną rundę. Cała trójka szybko dogoniła Francuza. Lesser i Hofer nie chcieli jednak odwlekać walki o podium do ostatnich metrów i skutecznie zaatakowali na najdłuższym podbiegu. Na ostatniej prostej więcej sił zachował Niemiec, dla którego dzisiejsza rywalizacja była sentymentalną podróżą do najważniejszego momentu w jego sportowym życiu. Lesser, który kilka dni temu ogłosił zakończenie kariery, w 2015 roku podczas MŚ w Kontiolahti wywalczył złoto właśnie w biegu pościgowym.

Czwarty do mety dotarł Jacquelin, piąty finiszował Christiansen. Po chwili biegu ukończyli kolejni reprezentanci Norwegii. Szóstą lokatę zajął Sturla Laegreid, siódmy był Sivert Bakken, a na ósmym miejscu uplasowała się rewelacja sobotniego sprintu Filip Andersen.

WYNIKI
KLASYFIKACJA BIEGU POŚCIGOWEGO
KLASYFIKACJA GENERALNA

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Quentin Fillon Maillet

 Niemcy | mężczyzna | Erik Lesser

 Włochy | mężczyzna | Lukas Hofer