Jakieła z

Michela Carrara wygrała bieg sprinterski w Lenzerheide zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Najlepszy wynik w sezonie zanotowała Joanna Jakieła, która zajęła osiemnaste miejsce.

Zawody odbywały się w skromniejszej obsadzie - z wiadomych względów zabrakło reprezentacji Ukrainy, Rosji i Białorusi. Na starcie stanęło tylko 69 zawodniczek. Najlepsza z tego grona okazała się Michela Carrara, która mimo jednej karnej rundy wygrała z przewagą dziewięciu sekund nad najgroźniejszymi rywalkami. Dla Włoszki - mistrzyni świata juniorek w sprincie z 2017 roku - zwycięstwo w zawodach seniorskiego Pucharu IBU to najlepszy wynik w karierze. 

O drugie miejsce starły się Karoline Erdal i Caroline Colombo. Lepsza o zaledwie jedną dziesiątą sekundy była Norweżka. Zespołowo lepiej wypadły jednak Francuzki - czwarta była Sophie Chauveau, siódma Gilone Guigonnat, a ósma Lou Jeanmonnot.

Najlepszy rezultat w sezonie zaliczyła Joanna Jakieła, która po pierwszym bezbłędnym strzelaniu plasowała się na dziewiątym miejscu. Karna runda w stójce spowodowała spadek do drugiej dziesiątki. Polka sklasyfikowana została na 18. miejscu ze stratą minuty i 34 sekund do zwyciężczyni. Pucharowe punkty wywalczyła również Magda Piczura, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu uplasowała się na 28. pozycji.

Nieco słabiej poszło Natalii Tomaszewskiej i Kamili Cichoń. Pierwsza po jednej karnej rundzie dotarła do mety z 42. czasem, druga biegała dodatkowe 300m i ukończyła bieg na 51. lokacie.

WYNIKI

 

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Michela Carrara

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła