Skorusa z premierowym punktem

W szwajcarskim Lenzerheide rozpoczęły się zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu IBU. Pierwszą konkurencję - sprint mężczyzn - wygrał Johannes Dale z Norwegii. Wojciech Skorusa zajął czterdzieste miejsce.

W czwartkowe przedpołudnie widać było, że Johannes Dale nie próżnował i za cel postawił sobie powrót do pierwszej reprezentacji. Wicemistrz świata z ubiegłego roku doprowadził się do takiej formy, że wręcz znokautował rywali. Mimo jednej karnej rundy wygrał z przewagą 22 sekund nad swoim rodakiem Endre Stroemhseimem. Jeszcze tylko trzeci na mecie Lukas Fratzscher z Niemiec stracił mniej niż minutę - pozostali ponieśli już większe straty.

W klasyfikacji generalnej cyklu na prowadzeniu pozostał siódmy w Lenzerheide Erlend Bjoentegaard, który na cztery biegi przed końcem sezonu ma 58 punktów nad Haavardem Bogetveitem. Kolejne dwie lokaty zajmują nieobecni w Szwajcarii Sverre Aspenes oraz Alexander Andersen. Najlepszy biathlonista spoza Norwegii zajmuje piąte miejsce, jest nim Fratzscher.

Czwartym Polakiem, który jest klasyfikowany w generalce został w czwartek Wojciech Skorusa. Zawodnik BKS WP Kościelisko z jedną karną rundą na koncie zajął 40. miejsce i wywalczył swój pierwszy pucharowy punkt w karierze. Cztery lokaty niżej również z jednym pudłem na koncie uplasował się Andrzej Nędza-Kubiniec. Pozostali dwaj nasi reprezentanci nie popisali się skutecznością strzelecką. Wojciech Filip z czterema karnymi rundami zajął 66. pozycję, Tomasz Jakieła po aż sześciu niecelnych strzałach sklasyfikowany został dwie lokaty wyżej.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Dale

 Polska | mężczyzna | Wojciech Skorusa