Lesser ogłosił zakończenie kariery

Erik Lesser poinformował, że tegoroczna zima jest jego ostatnią w roli zawodnika. 33-letni Niemiec postanowił zakończyć karierę. W przyszłości chce zostać szkoleniowcem.

Lesser to ostatni wciąż jeszcze aktywny członek sztafety niemieckiej, która w 2015 roku sięgnęła po złoto mistrzostw świata. Daniel Boehm zakończył starty już w sezonie 2016/17, Simon Schempp i Arnd Peiffer rozstali się z biathlonem w 2021 roku. W marcu ostatnie starty z karabinem na plecach zaliczy Erik Lesser. Zawody w Kontiolahti to był jego najlepszy czas w sportowej karierze, bo obok złota drużynowego sięgnął również po tytuł mistrzowski w biegu pościgowym. W późniejszych latach na podium MŚ stawał już wyłącznie w konkurencjach drużynowych. W sumie może pochwalić się siedmioma krążkami czempionatu globu

Spore sukcesy zanotował również na igrzyskach w Soczi, gdzie był drugi zarówno w biegu indywidualnym, jak i w sztafecie. W 2018 roku do swojego dorobku dołożył jeszcze sztafetowy brąz. Igrzyska w Pekinie nie były w jego wykonaniu udane. Indywidualnie wystartował tylko w biegu na 20km, gdzie zajął ledwie 67. miejsce. W biegu sztafetowym Niemcy uplasowali się na czwartym miejscu.

W Pucharze Świata zawodnik z Oberhofu zadebiutował w 2010 roku. Przez ponad dekadę startów jedenastokrotnie stawał na pucharowym podium - w tym dwa na najwyższym stopniu. W klasyfikacji końcowej PŚ najwyżej plasował się w sezonach 2014/15 i 2016/17, gdy zamykał pierwszą dziesiątkę.

Niemiec zapowiedział, że w najbliższym czasie zamierza skupić się na życiu rodzinnym. W dalszej perspektywie utytułowany biathlonista planuję karierę w zawodzie trenera.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Erik Lesser