Kolejne nieobecności w Kontiolahti

W czwartek rozpoczną się pierwsze zawody Pucharu Świata po igrzyskach olimpijskich. W Kontiolahti zabraknie m. in. chorej Mony Brorsson. W biegu sztafetowym nie zobaczymy na pewno Tarjei Boe.

Absencja Mony Brorsson wynika z pozytywnego rezultatu testu na obecność koronawirusa. 32-latkę, która podczas igrzysk w Pekinie wywalczyła złoty medal w sztafecie, zastąpi w składzie reprezentacji Szwecji Johanna Skottheim.

Do Kontiolahti wraz z reprezentacją Norwegii nie udał się Tarjei Boe, który jest przeziębiony. Doświadczony zawodnik ma dołączyć do kadry na weekendowe starty indywidualne. Trenerzy liczą, że wystartuje w sprincie i biegu pościgowym. Na pewno zabraknie go w składzie sztafety. Ta będzie musiała sobie radzić również bez Johannesa Boe, który w poniedziałek poinformował, że zakończył już sezon. W jego miejsce startować będzie Sverre Aspenes.

Do końca sezonu, ale z zupełnie innego powodu, nieobecni będą również reprezentanci Rosji oraz Białorusi, w tym wiceliderka PŚ Dzinara Alimbekawa. Narodowe federacje tych krajów wycofały się ze startu, po tym jak IBU nałożyła na nie sankcje. Wszystko w związku z rosyjsko-białoruską agresją na Ukrainę.

Polskę w pierwszym marcowym Pucharze Świata reprezentować będą Monika Hojnisz-Staręga, Anna Mąka, Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik, Jan Guńka, Przemysław Pancerz i Marcin Zawół. Zawody rozpoczną się w czwartek. W programie są sztafety, sprinty i biegi pościgowe.

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Mona Brorsson

 Norwegia | mężczyzna | Tarjei Boe