Weger zapowiedział zakończenie kariery

32-letni Benjamin Weger zapowiedział, że kończący się sezon będzie jego ostatnim. Szwajcar, który w przeszłości stawał na podium Pucharu Świata, postanowił zakończyć karierę.

Weger swoje pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej święcił jeszcze jako junior. W 2009 roku w kanadyjskim Canmore został wicemistrzem świata juniorów w sprincie. Na premierowe podium w rywalizacji seniorskiej nie czekał długo, bo zaledwie rok. W grudniu 2010 roku był drugi w biegu indywidualnym w Pokljuce. Sezon później trzykrotnie plasował się na najniższym stopniu podium. W późniejszych latach wielokrotnie zajmował wysokie lokaty, ale w czołowej trójce zameldował się tylko raz - rok temu w biegu masowym w Oberhofie finiszował jako trzeci.

- Jestem w biathlonowej rodzinie od bardzo dawna. Pomimo wszystkich niesamowicie pięknych chwil, jakie oferuje sport, profesjonalna kariera wiąże się również z wieloma wyrzeczeniami. Zauważyłem, że nie czuję już tej ekscytacji i motywacji potrzebnej do osiągania sukcesów na najwyższym poziomie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego etapu w moim życiu - powiedział Weger cytowany w oficjalnym komunikacie szwajcarskiego związku.

Szwajcar na pucharowym podium stawał również w sztafecie, a dokładniej w mikście. W grudniu 2018 roku wraz z Elisą Gasparin, Leną Haecki i Jeremym Finello zajął drugie miejsce. Najbliżej medalu dużej imprezy był w Anterselwie w 2020 roku, gdy zajmował piąte miejsce w biegu długim. Dwa lata wcześniej podczas igrzysk w Pjongczang był dwukrotnie szósty.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje aktualnie dziewiętnaste miejsce. Może mieć jednak problem z jego utrzymaniem, bo zabraknie go na starcie najbliższych zawodów planowanych w Kontiolahti. Weger z biathlonem pożegna się startami w Otepaa i Oslo.

Powiązane osoby

 Szwajcaria | mężczyzna | Benjamin Weger